czwartek, 1 kwietnia 2010

Ogłoszenia parafialne (autentyczne) i inne teksty kościelne


Nasz Dom Pomocy służy dzieciom i innym licznym patologiom.

W niedziele ksiądz rektor przewodniczył swej pożegnalnej mszy.
Chór odśpiewał klaskajmy wszyscy w dłonie.

W ostatnią niedzielę odbyło się poświęcenie nowych dzwonów. Najważniejsze osoby w wiosce - ksiądz i sołtys - bardzo pięknie mówili. Potem zostały one powieszone. Od tamtej pory jest we wsi o wiele przyjemniej.

Na wspólnej wieczerzy było jak w niebie - brakowało wielu z tych, których się spodziewaliśmy.

Niedawno jeden brat zakonny po mszy stał w zakrystii. Weszły tam panie, które chciały zamówić mszę. No i do zakrystii weszła dziewczyna, mężatka, ze wspólnoty, którą prowadzi ten brat. I on mówi: "Witaj żono". A ona: "Jestem w ciąży". Panie chyba dostały zawału.

Zdarzenie w pewnym kościele : czyta sobie lektor czytanie, skończył, a za chwilkę mówi : kurde, nie ten dzień ....ii czyta kolejne....... normalnie

Wątek z modlitwy wiernych (u Dominikanów): - Módlmy się za wszystkie ofiary tej Mszy świętej... to znaczy chciałem powiedzieć za wszystkich za których ta Msza jest sprawowana.

Ogłoszenia duszpasterskie w pewnym kościele:
Ponieważ msza bez ogłoszeń jest prawie nieważna chciałbym wam ogłosić, ze bardzo miło mi się tą Mszę sprawowało. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo..

Historia zasłyszana: Ksiądz w pewnej parafii przeczytał Ewangelię i zaśpiewał: "Oto słowo Boże... a w sumie to Pańskie."

Kościół zatłoczony, zaczyna się Komunia wzdłuż kościoła. Ksiądz próbując przejść przez tłum szedł i mówił "Przepraszam, przepraszam", chcąc utorować sobie drogę, a organista zaczyna śpiewać : "Zróbcie Mu miejsce..."

Ogłoszenia parafialne. Ksiądz mówi: "Cieszę się, że jest w parafii taka grupa Oazowa. Dziękuję wam młodzi, że pokazujecie swoje świadectwo, ze jesteście młodzieżą, która nie pije....... piwa"

Proboszcz jednej z małych parafii na kazaniu chciał być oryginalny wiec nawiązał do świata muzyki:). "...tak ja ta Ewelina Strzelba!" na co chichoczący ministrant podpowiada mu zza pleców "Flinta proszę księdza!"

W pewnym kościele organistką była siostra zakonna i ksiądz chciał żeby zagrała konkretną pieśń, więc podszedł do ołtarza i do mikrofonu: Siostro! "Być Ciebie bliżej chcę!"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz